YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

System monitorowania GPS a polityka firmy

Wdrożenie nawet najbardziej zaawansowanego Systemu Monitoringu GPS nic nie zmieni jeżeli w parze z wdrożeniem Monitorowania GPS nie pójdzie odpowiednia polityka firmy i konsekwencja w zmianie dotychczasowych przyzwyczajeń pracowników.

Monitoring GPS w firmie - TruckOnlineDecydując się na zmianę tradycyjnego sposobu zarządzania flotą na zarządzenie flotą w oparciu o Systemu Monitorowania GPS warto pamiętać, że nie informowanie swoich pracowników o jego wdrożeniu w dłuższej perspektywie powoduje tylko negatywne skutki.

Atmosfera w firmie ulega pogorszeniu, pracownicy zamiast skupiać się na wydajnej pracy zastanawiają się jak „zdjąć kaganiec”. Kluczem powinno być szczere i pozytywne przedstawienie nowej technologii, jako usprawnienie zarządzania pojazdami i zleceniami, sposobu na wyeliminowanie złych nawyków oraz zwiększenie bezpieczeństwa floty.

Ranking kierowców sposobem na motywację

Wykorzystajmy technologii telemetrii (rejestracja i monitoring GPS), którą otrzymaliśmy i na podstawie rankingów kierowców potraktujmy go jako element motywacyjny, premiując kierowców, którzy jeżdżą ekonomicznie.

Najpierw nauczmy pracowników i pokazujmy na co będziemy zwracali uwagę a następnie wymagajmy – a nie odwrotnie.
- [fleet manager] Pani Kasiu! Pani jest ostatnia w rankingu kierowców, bo nie hamuje Pani silnikiem!
- [Kasia] Ależ do zatrzymania pojazdu służy przecież hamulec!

Na koniec dygresja: „Wydajność pracy Pana Wacława zyskała teraz nowy wymiar. Zarząd zdecydował się na wymianę mocno zużytej łopaty na nowiutką koparkę … teraz Pan Wacław opiera się o koparkę !”

Wypróbuj Monitoring GPS bez umowy

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.81 (8 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież