YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

Monitoring GPS – rozwiązanie dla firm i nie tylko

Z technologicznego punktu widzenia, rynek motoryzacji jest na bardzo wysokim poziomie i to nie tylko w kwestii samych pojazdów, ale także narzędzi, które pomagają w usprawnieniu ich pracy. Lokalizatory GPS kojarzone były do pewnego czasu z urządzeniem, które pozwalało na poprowadzenia nas do wyznaczonego celu. Obecnie produkty takie jak system monitoringu pojazdów stał się ogromnym przedsięwzięciem, mającym o wiele większe zastosowanie w transporcie.

monitoring gps

Monitoring GPS spełnia przede wszystkim funkcję kontrolowania pracy poszczególnych kierowców poprzez śledzenie GPS konkretnego pojazdu, pomiar paliwa, czy czas pracy kierowcy. Urządzenia te montowane w samochodach koncentrują się na wielu czynnikach w zależności od tego w jakiego typu pojazdach są one instalowane. Na przykład mogą służyć kontrolowaniu temperatury w pojeździe typu chłodnia, albo być wykorzystane jako monitoring GPS maszyn budowlanych. Wprawdzie większe zastosowanie system monitorowania pojazdów znajdzie na pewno w przypadku firmy transportowej, gdzie monitorowanie floty pojazdów ma swoje uzasadnienie, ale lokalizatory GPS są także coraz częściej instalowane w pojazdach prywatnych dla celów bezpieczeństwa, aby określić miejsce w którym znajduje się samochód, gdy zostanie ukradziony.

Monitoring do samochodu, ciężarówki, maszyn budowlanych, śmieciarki – jak działa?


System monitoringu GPS działa dzięki satelity krążące wokół Ziemi. To właśnie one, poprzez lokalizatory GPS zamontowane w pojazdach odbierają sygnały określające między innymi dokładne położenie samochodu. Następnie naziemne sieci GPS przechwytują dane z urządzenia w aucie i przekazują informacje do aplikacji zainstalowanej na komputerze stacjonarnym, przenośnym lub na smartfonie chociaż w przypadku tego ostatniego kontrola GPS pojazdów jest bardziej ograniczona.

Aplikacja TruckOnline pozwala na monitorowanie floty w czasie rzeczywistym, ale nie tylko. Informacje zapisane zostają na karcie urządzenia i można je sczytać w dowolnej chwili, poprzez wygenerowanie specjalnych raportów. Analizując wszystkie elementy raportu możemy wprowadzić niemałe oszczędności w firmie, poprzez ekologiczny sposób jazdy, czyli tak zwany ecodriving.

Monitoring floty GPS to idealne rozwiązanie dla większego i mniejszego przedsiębiorstwa, szczególnie takiego którego pojazdy codziennie pokonują setki kilometrów. Wprowadzanie w lokalizator GPS ogranicznika strefowego możemy sprawdzać, czy kierowca nie wykorzystuje samochodu do celów prywatnych, a kontrola czasu pracy i nauka ekojazdy wprowadzi w Waszych firmach zauważalne zmiany w postaci sporych oszczędności.

Wypróbuj Monitoring GPS

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!