YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

 

 

Ecodriving u naszej konkurencji

Szkolenia kierowców to jedno a systemy telemetryczne do weryfikacji szkolenia i sposobu przestrzegania wytycznych to drugie. Rynek urządzeń do zarządzania flotą GPS wyposażył je w funkcjonalności umożliwiające pomoc w tym zakresie kierowcy i fleet managerowi.

Na podstawie naszych szerokich kontaktów sprawdziliśmy kilka losowo wybranych firm – dostawców systemu zarządzania flotą i poddaliśmy ocenie zastosowanie tych funkcjonalności do zagadnienia ECODRIVING. Jak to bywa w praktyce, niestety teoria bardzo odbiega od rzeczywistości. Oferowane funkcjonalności bardzo często zawężały się do oceny profilu kierowcy na podstawie prędkości z jaką się porusza lub możliwości wykrywania obrotów silnika powyżej ustalonych wartości.

ecodriving ekologiczna jazda

Co więcej generowanie raportów ecodriving, wybieranie pojazdów, kierowców i gąszcz zawiłych w treści i funkcjonalności menu aplikacji potrafi powalić nawet bardzo zagorzałego użytkownika. Wiele do życzenia pozostawia także czas w jakim takie raporty były udostępniane. Dla firmy posiadającej 50 pojazdów i 150 kierowców, dla okresu jednego miesiąca raporty generowały się kilka minut lub system monitorowania GPS nie wyświetlał niczego.

To co udało się zobaczyć w wynikach i podsumowaniach to już zawrót głowy. Wystarczy aby w jednym pojeździe coś nie działało poprawnie i podsumowanie wyświetlało błędy. U jednego z dostawców pojazdy osobowe z silnikami 3 litrowymi diesla wyświetlały zużycie na poziomie 0,5l/100 km, gdzie dostawca systemu telemetrycznego tłumaczył to faktem, że w połowie miesiąca urządzenie się powiesiło i nie nadawało dlatego nie ma wszystkich danych. Powstaje pytanie, czy są systemy zarządzania flotą, które wskazują AUTOMATYCZNIE coś więcej niż pozycję geograficzną pojazdu?

Odpowiedź jest prosta. Nie są to systemy za złotówkę z banalnie tanim abonamentem ani systemy składające się ze zbieraniny komponentów z całego świata i do tego do samodzielnej instalacji.

Sprawdź nas i zobacz jak TruckOnline przedstawia twarde dane na temat ecojazdy i jak rozumieją pojęcie ecojazdy fachowcy z 20 letnim doświadczeniem.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.92 (6 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież