YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

Monitoring GPS chłodni HACCP

monitoring-temperatury-chlodni-HACCP

Wszystkie firmy zajmujące się produkcją towarów, które muszą być przechowywane w niskich temperaturach (HACCP) takie jak leki lub żywność powinny dysponować flotą pojazdów wyposażoną w GPS monitoring pozwalający na utrzymywanie odpowiedniej temperatury wewnątrz przestrzeni ładunkowej.

RAPORTOWANIE - monitorowanie temperatury

Oto przykładowy raport temperatury wygenerowany dzięki systemowi monitorowania temperatury TruckOnline. Dane przesyłane przez lokalizator GPS zainstalowany w samochodzie IVECO, z pomiarem temperatury w dwóch grodziach.

monitoring-temperatury-chlodni-HACCP

System monitoringu temperatury TruckOnline jest przystosowany do monitorowania i rejestracji temperatury. Urządzenia telemetryczne lokalizatory GPS - są wyposażone w 6 wejść do podłączenia profesjonalnych, cyfrowych termometrów. System nadaje się do instalacji we wszystkich używanych na rynku pojazdach.

Użytkownik systemu monitorowania temperatury ma możliwość poglądu wartości temperatury ONLINE oraz założenia progów alarmowych oddzielnie dla każdego termometru z osobna jak również dla każdego monitorowanego obiektu. Po wystąpieniu zdarzenia alarmowego aplikacja do monitorowania pozwala na wizualizację zdarzeń na mapie wraz ze wskazaniem dokładnej lokalizacji pojazdu GPS i zdarzenia.

Wybierz rozwiązanie dla siebie. Każde z poniższych rozwiązań umożliwia podłączenie do :

 • czujnika lub czujników otwarcia drzwi,
 • czujnika pracy agregatu chłodniczego (czas pracy agregatu),
 • czujnika poziomu paliwa agregatu,
 • 6 termometrów cyfrowych.

Wszystkie pojazdy chłodnie, do których można zainstalować lokalizator GPS wraz z systemem umożliwiającym rejestrację temperatury w chłodni dzielimy na:

 • pojazdy osobowe i dostawcze do 3.5 tony,
 • pojazdy ciężarowe z nadwoziem typu solówka,
 • pojazdy ciężarowe z nadwoziem typu solówka z przyczepą,
 • pojazdy ciężarowe z naczepami.

Każde z powyższych rozwiązań wymaga innego podejścia do rejestracji temperatury i tym samym doboru innego rozwiązania do skutecznego monitorowania temperatury i raportowania HACCP

Pojazdy osobowe i dostawcze do 3.5 tony

truckonline-monitoring-temperatury-bus

Jest to najprostsze rozwiązanie do monitorowania temperatury i tym samym najtańsze. Wymaga najprostszego lokalizatora GPS wyposażonego w cyfrowe wejścia do rejestracji temperatury. W tej konfiguracji, monitorowanie i rejestracja temperatury jest dokonywana bez potrzeby instalacji droższych lokalizatorów GPS z własnym zasilaniem. W pojazdach osobowych i dostawczych bardzo rzadko dochodzi do odłączenia głównego zasilania.

Instalacja do monitorowania temperatury jest wykonywana w standardowy sposób czyli są to połączenia bez użycia systemu radiowego.

Pojazdy ciężarowe z nadwoziem typu „solo”

truckonline-monitoring-temperatury-solo

Instalacja lokalizatora GPS wraz z systemem rejestracji temperatury odbywa się podobnie do systemów w pojazdach osobowych i dostawczych do 3.5 tony. W tym przypadku, ze względu na możliwe zakłócenia zasilania systemu monitoringu temperatury, proponujemy instalację droższego lokalizatora GPS - LX1 - wyposażonego we własne – awaryjne zasilanie.

Taki lokalizator LX1 jest wyposażony także w cyfrowe wejścia do rejestracji temperatury. Instalacja rejestratora temperatury jest wykonywana w standardowy sposób czyli są to połączenia bez użycia systemu radiowego.

Pojazdy ciężarowe z nadwoziem typu „solo” z przyczepą

 truckonline-monitoring-temperatury-solo_plus

W przypadku zestawów z przyczepą mamy dwa możliwe rozwiązania rejestracji temperatury.

Sposób pierwszy

Instalacja dwóch rejestratorów temperatury, jeden w pojeździe a drugi w przyczepie. Oba lokalizatory GPS muszą być klasy LX1, czyli posiadać dodatkowe zasilanie. Rozwiązanie polegające na instalacji dwóch oddzielnych urządzeń rejestrujących, wiąże się z podwójnymi miesięcznymi opłatami - za dwa oddzielne urządzenia. Jest to najskuteczniejszy sposób, który zapewnia ciągłość danych jak również gwarancję rejestracji temperatury chłodni w sytuacji rozłączenia zestawu.

Sposób drugi

Instalacja nadajnika radiowego w przyczepie, transmitującego sygnał odczytany z termometrów do pojazdu wyposażonego w odbiornik z rejestracją temperatury. Proszę pamiętać, że jest to transmiter a nie rejestrator i lokalizator GPS. Ten sposób ma dużą zaletę – cena jest podobna do ceny autonomicznego rejestrator z lokalizatorem gps oraz nie ma opłat za nadajnik radiowy w przyczepie, ale niestety nie obędzie się bez wad. Takie rozwiązanie nie będzie spełniało funkcji rejestratora temperatury (HACCP) jak przyczepa straci kontakt radiowy z pojazdem. Jeśli znajdziesz się w sytuacji w której będziesz musiał pozostawić przyczepę z towarem u klienta a pojazd z lokalizatorem GPS i odbiornikiem pojedzie w inne miejsce, do chwili kontaktu radiowego z pojazdem nie będzie podglądu i rejestracji temperatury.

Pojazdy ciężarowe z naczepami

truckonline-monitoring-temperatury-truck

Jest to bardzo podobna sytuacja do pojazdu solowego z przyczepą. W tym przypadku mamy ciągnik siodłowy i naczepę z agregatem. Tutaj mamy trzy możliwe rozwiązania.

Sposób pierwszy

Instalacja dwóch rejestratorów temperatury i lokalizatorów GPS, jeden w ciągniku siodłowym do kontroli pojazdu a drugi w naczepie. Oba lokalizatory GPS muszą być klasy LX1 i posiadać dodatkowe zasilanie. Wiąże się to z miesięcznymi opłatami za dwa oddzielne urządzenia rejestrujące temperaturę.
Jest to najskuteczniejszy sposób rejestracji temperatury, który zapewnia ciągłość danych jak również gwarancję rejestracji temperatury w sytuacji rozłączenia zestawu.

Sposób drugi

Instalacja lokalizatora GPS klasy LX1 do ciągnika siodłowego i połączenie termometrów poprzez przewody łączące ciągnik siodłowy z naczepą. Wymagana jest instalacja dodatkowych złącz pomiędzy ciągnikiem i naczepą oraz standaryzacji tego rozwiązania w całej firmie. Jeśli naczepa z agregatem i rozwiązaniem rejestracji temperatury tego typu zostanie podpięta do cięgnika, który nie będzie wyposażony w rejestrator GPS, temperatura nie zostanie zarejestrowana.

Jeśli naczepa będzie wyposażona w termometry odczytujące temperaturę i dodatkowe złącza do transmisji sygnału cyfrowego, takie samo złącze musi być także w ciągniku siodłowym. Ten sposób ma dużą zaletę – cena jest niższa od ceny autonomicznego lokalizatora GPS oraz brak jest opłat za lokalizator GPS z rejestracja temperatury w naczepie, ale niestety nie obędzie się bez sporych wad. Takie rozwiązanie nie będzie spełniało funkcji rejestratora temperatury jak naczepa straci kontakt fizyczny z ciągnikiem. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał pozostawić naczepę z towarem u klienta a pojazd pojedzie w inne miejsce, do chwili kontaktu fizycznego z ciągnikiem nie będzie podglądu i rejestracji temperatury.

Sposób trzeci

Instalacja nadajnika radiowego w przyczepie, transmitującego sygnał odczytany z termometrów do pojazdu wyposażonego w odbiornik wraz z rejestratorem i lokalizatorem GPS. Proszę pamiętać, że jest to transmiter a nie rejestrator. Ten sposób ma dużą zaletę – cena jest podobna do ceny autonomicznego lokalizatora pojazdu GPS oraz brak jest opłat za lokalizator GPS w przyczepie, ale niestety nie obędzie się bez wad. Takie rozwiązanie nie będzie spełniało funkcji rejestratora temperatury HACCP jak przyczepa straci kontakt radiowy z pojazdem. Jeśli znajdziesz się w sytuacji w której będziesz musiał pozostawić przyczepę z towarem u klienta a pojazd pojedzie w inne miejsce, do chwili kontaktu radiowego z pojazdem nie będzie podglądu i rejestracji temperatury.

jak wybrać system monitorowania temperatury chłodni HACCP
 • pytaj o referencje, to kluczowy element. Firma, która dopiero zaczyna przygodę z monitorowaniem temperatury chłodni nie ma takich dokumentów lub ma bardzo stare,
 • sprawdź czy urządzenie, które będziesz miał zainstalowane to system przeznaczony do monitorowania temperatury chłodni i czy ma stosowne atesty. Pamiętaj, że chłodnia to nie samochód osobowy,
 • urządzenie musi obowiązkowo być wyposażone w awaryjne zasilanie, które powinno wystarczać na minimum 48 godzin pracy. Brak danych z rejestracji temperatury to początek złej współpracy z klientem.

Wypróbuj Monitoring GPS bez umowy

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (11 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież