YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

 

 

Z telemetrią czy bez telemetrii

W czym mi pomoże telemetria? Pomoże w utrzymaniu efektów szkolenia na wiele miesięcy. W poniższym materiale postaramy się wyjaśnić jaki cel ma telemetria i w jaki sposób można motywować kierowcę do działania.

TruckOnline-telemetria-monitoring-gps-moneycare

 

 

Karać czy nagradzać, czyli co działa na kierowców.

Większość z Państwa odpowie, że nic. W gąszczu narzędzi do ecodriving (ekojazda) dostępnych na rynku krajowym i europejskim jesteśmy bombardowany telefonami od setek handlowców firm zajmujących się popularnymi GPSami z zapewnieniami, że samo ich zainstalowanie lub zamontowanie sondy paliwa na zbiorniku pojazdu ciężarowego zrobi wrażenie na kierowcach i spalanie spadnie.

Szanowni Państwo, po takich zabiegach spalanie nie spadnie a do tego wcześniej czy później utoniecie w tonach raportów generowanych przez tzw. zarządzanie flotą GPS.

Co więcej, będziecie „litrażowali” zbiorniki celem uzyskania większej dokładności pomiarów paliwa, wysyłali do opiekuna faktury paliwowe a kierowcy będą się śmiali i z dnia na dzień będzie już tylko coraz gorzej.

Czy już widzisz siebie przed aplikacją, w której nic się nie zgadza? Nie wiesz co masz kliknąć a wygenerowane zestawienie musisz wyeksportować do Excela i dodatkowo przerabiać bo nie zgadzają się kilometry, paliwo i wszystko to co miało być bardzo dobrze jest ledwo dostatecznie.

Jeśli masz 10-30 samochodów w firmie i jeszcze wierzysz w te rozwiązania to kupujesz GPSa za złotówkę, handlowiec obiecuje, że tym razem będzie lepiej a po kilku miesiącach jesteś zmęczony, biegniesz do szafki z umowami celem sprawdzenia na ile jeszcze masz związane ręce. Okazuje się, że jeszcze dwa lata będziesz płacił za coś, co przynosi więcej szkody niż pożytku.

Szanowni Państwo, te rozwiązania nie działają! Żaden "SYSTEM MONITOROWANIA POJAZDÓW GPS" nie obniży szkodowości, nie poniesie bezpieczeństwa a już na pewno nie obniży kosztów floty.

Fleet managerowie, którzy zarządzają flotami po kilkaset pojazdów już wiedzą, że wybiórcze szkolenia kierowców i instalacja jakichkolwiek urządzeń GPS to tylko działanie doraźne i nie rozwiązują żadnego problemu.

Kogo karać a komu nagroda?

Mandaty firmowe, czyli systemy odpowiedzialności za szkody spowodowane z ich winy jak również nagany za zawyżanie norm paliwowych to nie wszystko. Systemy motywacji pracowników oparte na nagrodach lub gwarancja odkupienia samochodu służbowego są od lat z powodzeniem stosowane przez firmy w różnych obszarach ich działalności.

Niektóre firmy w ramach nagrody za wzorową eksploatację samochodu, dają swoim pracownikom możliwość użytkowania pojazdu lepszej klasy bądź fundują nagrody w postaci szkoleń jazdy np. w Akademii Jazdy Opel

Powstaje podstawowe pytanie: kogo ukarać, komu wręczyć nagrodę i co najważniejsze, czy nagroda wręczona najlepszemu kierowcy nie spowoduje buntu wśród kierowców?

MoneyCare dla fleet managera i dla kierowcy.

W 2014 roku TruckOnline wprowadził na rynek nowy produkt opisujący i oceniający technikę jazdy kierowcy MoneyCare. Nasza konkurencja w tamtym czasie oferowała systemy rejestrujące gwałtowne przyspieszenie i zawracanie na hamulcu ręcznym jako parametry opisujące kierowcę. Czy wyobrażasz sobie MANa TGA czyli ciągnik siodłowy zawracający na ręcznym lub Toyotę Yaris z silnikiem 1.0 gwałtownie przyspieszającą :) ?

TruckOnline-telemetria-monitoring-gps-moneycare

 

MoneyCare reprezentuje inny poziom oceny techniki jazdy kierowcy. Tutaj ocenie podlega:

  • nacisk na pedał gazu
  • obciążenie silnika
  • przekroczenia prędkości
  • obroty silnika w poszczególnych zakresach
  • hamowanie silnikiem w stosunku do hamowania hamulcem głównym
  • jazda używając tempomatu
  • waga pojazdu i sposób eksploatacji
  • różna ocena w mieście jak również na trasie

Wszystkie dane są rejestrowane co sekundę. Na podstawie w/w parametrów, rejestrując użycie wielu pojazdów przez jednego kierowcę, MoneyCare tworzy ranking kierowców. Aktualną pozycję wszystkich kierowców we flocie, możesz podglądać zarówno w aplikacji do której masz dostęp poprzez przeglądarkę Internetową jak również za pomocą smartfona z systemem Android.

Zobacz jak wygląda Twój widok na flotę bez generowania jakiegokolwiek raportu:

TruckOnline-telemetria-monitoring-gps-moneycare

 

Oprócz tego, kierowca też widzi swoją pozycję we flocie.

TruckOnline-telemetria-monitoring-gps-moneycare

 

Różnica jest tylko taka, że nie ma dostępu do innych kierowców ale widzi swoją pozycję oraz ilość kierowców którzy są od niego lepsi.

Dopiero w tym miejscu mamy możliwość wpłynięcia na obniżenie kosztów eksploatacji. MoneyCare za Ciebie sprawdzić kiedy , którym samochodem i jak jeździł Twój kierowca a Tobie wyślę tylko podsumowanie. Zamiast setek zestawień i raportów sprawdź MoneyCare.

Szkolenia kierowców

MoneyCare jest w pełni zintegrowany z systemami stosowanymi w szkołach doskonalenia techniki jazdy.

Wyniki szkolenia Twoich kierowców są widoczne w systemie TruckOnline natychmiast po jego zakończeniu. Co więcej, system prezentuje prognozowane oszczędności dla całej grupy kierowców jak również wyniki każdego z osobna.

KOSZTY

Czy Cię stać na MoneyCare? Pytanie czy Cię stać na niekorzystanie z takiego rozwiązania. Koszty MoneyCare nie przekraczają 30% Twoich oszczędności po instalacji systemu.

 

 

Wypróbuj nas !

Zadzwoń - INFOLINIA (+48) 22 599 45 00

lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się tutaj
 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.81 (13 głosów)

Komentarze  

+1 # guest 2015-03-21 06:29
jeśli to prawda, odezwijcie się do mnie. Flota 150+.
Mail w zgloszeniu
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # maszyny 2015-03-21 20:50
Ja mam maszyny budowlane i nie muszę ich motywować. Kradną i będą kraść! Tylko pała to motywacja!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # budowlanka 2015-03-22 18:43
A ja też mam maszyny i jak będziesz walił pałą to będziesz miał prymitywnych pracowników.
Nie mam tego Moneycare ale jak mi się skończy umowa z F******* (usunięte przez administratora) to zamontuję to. Dałem się zrobić w balona i płacę po 5 dych co miesiąc i mam tylko kłopoty.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # alfatomi 2015-04-09 07:42
Każdy system GPS coś tam wnosi... jeden mniej drugi więcej. To trochę tak jak możliwość otworzenia butelki piwa czymkolwiek. Koncepcja zastosowania otwieracza do butelek się generalnie sprawdza więc chyba czas na tego typu rozwiązania we flotach :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+6 # Redmax 2015-05-01 11:08
A ja zrobię Wam trochę reklamy. Widziałem MoneyCare i korzystam w swojej flocie. Powiem tak - to inna bajka niż wszystkie firmy od tzw. zarządzania flotą!! Każdy mówi o oszczędnościach i gada o procentach. Po raz pierwszy ktoś mi pokazał gdzie mam ich szukać i na co mam zwracać uwagę. No cóż - gratuluję!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież