YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

 

 

Śledzenie Pojazdów GPS Lokalizacja Pojazdów

 

W dobie wciąż rozwijającej się technologii, z roku na rok dostępne są coraz nowsze rozwiązania, pozwalające na zdalne zarządzanie pojazdami. Śledzenie pojazdów GPS często jest wykorzystywane przez firmy transportowe, szczególnie managerów, którzy odpowiadają za firmowe floty samochodowe.

Obecnie lokalizator GPS wykorzystywany jest również przez właścicieli prywatnych pojazdów w celu dodatkowej ochrony i ogólnej kontroli. Za to w jaki sposób się to odbywa odpowiada System Lokalizacji GPS, umożliwiający precyzyjne pozyskanie danych z konkretnego pojazdu. Lokalizator GPS jest montowany w samochodzie, który za pomocą sieci GSM lub GPRS wysyła wszelkie dane do serwera TruckOnline. Użytkownik po zarejestrowaniu się w systemie może przy pomocy przeglądarki internetowej, na komputerze, tablecie lub smartfonie, uzyskać dostęp do aktualnych informacji lokalizacyjnych GPS o danym pojeździe.

śledzenie i lokalizcja pojazdów gps

Lokalizacja pojazdów GPS nawet w formie podstawowej, daje wiele możliwości oprócz przesyłania samej pozycji pojazdu GPS. Śledzenie pojazdów odbywa się w czasie rzeczywistym, a cała prezentacja pokazywana jest na mapie. System Lokalizacji GPS posiada opcję wskazania historii tras, co pozwala na analizę zapisanych parametrów. System lokalizacji pojazdów w sposób nieprzerwany zbiera wszelkie informacje z komputera samochodu do czarnej skrzynki, nawet jeśli w danym momencie lokalizator nie posiada łączności z siecią GSM.

Śledzenie GPS niewątpliwie posiada mnóstwo korzyści, szczególnie dla firm transportowych, handlowych, czy kurierskich. System Lokalizacji Pojazdów pozwala na zoptymalizowanie pracy nie tylko osób zarządzających takimi firmami, ale także samymi kierowcami. Śledzenie pojazdów GPS to przede wszystkim możliwość kontrolowania efektywności pracy, sposobu jazdy, wzrost bezpieczeństwa pracowników, zmniejszenia kosztów utrzymania floty, zmniejszenie zużycia paliwa, a także monitorowanie czy pojazdy służbowe nie są wykorzystywane do prywatnych celów.

Lokalizator GPS pojazdów to nowoczesna forma zarządzania. Zgodnie z uchwaloną Ustawą o VAT, od dnia 1. kwietnia 2014 roku, właściciele firm transportowych i nie tylko, mogą odliczyć 100% podatku od takich pozycji jak paliwo, przeglądy, wszelkie naprawy, serwisy, czy koszty leasingu i innych kosztów dotyczących eksploatacji pojazdów.

Lokalizator GPS pojazdów może być zainstalowany w różnego rodzaju środkach transportu. Zarówno samochody ciężarowe, pojazdy komunalne, maszyny budowlane, autokary, busy, czy samochody osobowe są odpowiednie do skorzystania z Systemu Lokalizacji Pojazdów. Śledzenie GPS obecnie jest również możliwe w pojazdach rekreacyjnych, czy też obiektach morskich, takich jak łodzie lub skutery wodne.

Precyzyjna lokalizacja pojazdów GPS w połączeniu z szeroko rozumianą telemetrią i TruckOnline to idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają flotę mieszaną. Lokalizatory GPS mogą zostać wyposażane w ramach Systemu Lokalizacji GPS w czujniki rozmieszczone w całym samochodzie – czujnik temperatury, czujnik poziomu paliwa w zbiorniku (cyfrowa sonda paliwa), czujnik otwierania drzwi ładunkowych. Dodatkowo TruckOnline sprawdzi na podstawie identyfikatora kierowcy, kto aktualnie prowadzi pojazd.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.85 (17 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież