YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

 

 

Monitoring GPS Poznań

 

Monitoring GPS PoznanMonitoring GPS Poznań oferta lokalizacji pojazdów dla mieszkańców zachodniej Polski, województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego.

Czujnik wypadku – polski „ecall”

Jak wiadomo system „e-call” to standard umożliwiający manualne lub automatyczne wezwanie pomocy przez kierowcę. Ręczne wezwanie będzie uaktywniane przyciskiem przez kierowcę lub pasażerów pojazdu natomiast automatyczne po zderzeniu, dzięki sygnałom z czujników zamontowanych w pojeździe. Po aktywacji system ecall za pomocą naziemnej telefonii komórkowej ma wysłać sygnał alarmowy (pakiet danych o wypadku) na numer E112 do centrali celem weryfikacji. Pakiet danych o wypadku ma zawierać minimalny zbiór danych na temat zdarzenia zawierający czas, położenie geograficzne pojazdu oraz dane pojazdu (np. VIN) i status eCall czyli co było powodem uruchomienia usługi. Dlaczego piszę w czasie przyszłym? Powód jest prosty – ta funkcja jeszcze nie działa. (2015-06-01)

Na krajowym rynku występuje kilka firm świadczących komercyjnie możliwość powiadomienia stacji monitorowania o zdarzeniu drogowym za pomocą systemu monitorowania pojazdów GPS i dodatkowego czujnika wypadku. Żadna z usług nie ma jednak bezpośredniej łączności z numerem E112. Wszystkie świadczą usługi komercyjnie za pośrednictwem własnego centrum monitorowania pojazdów lub wysyłają SMSa(!?) do kierowcy pojazdu z informacją o wypadku. Występują dwa rodzaje czujników wypadku:

  • czujniki wypadku dodatkowe instalowane w pojeździe kalibrowane indywidualnie do pojazdu poprzez usługodawcę,
  • usługodawca odbiera z szyny CAN informację o eksplozji poduszek powietrznych pojazdu,
  • połączenie dwóch powyższych.

lokalizator pojazduInteligentne systemy powiadamiania ecall są oparte o fabryczne czujniki zainstalowane w samochodzie przez producenta. Lokalizator GPS odbiera z magistrali CAN informację o eksplozji poduszek powietrznych pojazdu jak również w niektórych markach podaje informację o kierunku i sile uderzenia. Dodatkowe czujniki instalowane w samochodzie jedynie wspomagają proces decyzyjny urządzenia do monitorowania GPS. Ilość odbieranych informacji z CAN jest uzależniona od marki pojazdu i rocznika.

Sprawdź TruckOnline - System monitoringu GPS. Monitorowanie samochodu stanie się przydatnym rozwiązaniem na co dzień. System lokalizacji gps Twojego samochodu pozwoli nie tylko zlokalizować pojazd w czasie rzeczywistym ale również podglądnąć wiele procesów zachodzących w trakcie jazdy i po jej przebyciu. Właśnie w tym celu zostały stworzone określone raporty aby każdy użytkownik mógł dowiedzieć się jak najwięcej o swoim aucie.

TruckOnline - System monitorowania pojazdów poprzez dostępne raporty jak np:

  • raport tankowań i upustów paliwa
  • raport czasu jazdy kierowcy
  • raport przebytych tras
  • raport ekonomicznej jazdy
  • identyfikacja kierowców

Monitoring gps samochodów w twojej firmie stanie się przydatnym narzędziem do optymalizowania kosztów oraz monitorowania tego co najważniejsze.

Zanim zdecydujesz o wyborze najlepszego systemu do monitorowania pojazdów GPS zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych elementów jak np:
- czas na jaki podpisujesz umowę,
- koszty wdrozenia systemu w swojej firmie,
- szkolenie w celu bezproblemowego posługiwania się aplikacją,
- czytelność raportów i ich podsumowań.
- częstotliwość rejestracji danych z samochodu przy użyciu lokalizatora GPS i karty SIM
- jakie parametry są oceniane przy możliwości wprowadzenia rankingu kierowców.

 

Sprawdź nasze rozwiązania [systemu monitorowania pojazdów GPS] w pozostałych miastach:

 

Monitoring GPS Gdańsk

Monitoring GPS Rzeszów

Monitoring GPS Kraków

 

Monitoring GPS Wrocław

Monitoring GPS Biała Podlaska

Monitoring GPS Bielsko Biała

 

Monitoring GPS Tarnów

Monitoring GPS Przemyśl

Monitoring GPS Nowy Sącz

 

Wypróbuj Monitoring GPS w Poznaniu

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!