YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

Monitoring i kontrola poziomu paliwa przez szynę CAN

Czym jest magistrala CAN? Jest to cyfrowa magistrala danych dostępna w większości pojazdów i maszyn budowlanych do której można podłączyć lokalizator GPS i tym samym zasilić danymi system monitorowania pojazdów.

Urządzenia TruckOnline mają wbudowany moduł CAN. Jeśli Twój dostawca stosuje zewnętrzne przystawki do taniego lokalizatora GPS, taka hybryda może nie działać poprawnie.

kontrola zużycia paliwa

W większości monitorowanych samochodów osobowych i maszynach budowlanych magistrala CAN pozwala na pomiar paliwa jak również w większości monitorowanych samochodów ciężarowych odczyt poziomu paliwa oraz chwilowego i całkowitego zużycia paliwa. Diabeł tkwi w szczegółach i nie zawsze magistrala CAN oznacza dokładny i cyfrowy pomiar.

Pomiar zużycia paliwa online za pośrednictwem magistrali CAN to nic innego jak pomiar za pomocą pływaka z tym, że dane z tego samego analogowego urządzenia zostały przetworzone na wartość cyfrową. Dokładność takiego systemy monitorowania zużycia paliwa jest taka sama jak w przypadku podłączenia do oryginalnego, analogowego pływaka.

Drugim parametrem, który możemy odczytać poprzez rejestrator GPS jest zużyte przez monitorowany pojazd paliwo. Jest on dostępny w większości monitorowanych pojazdach ciężarowych i niektórych maszynach budowlanych. Sposób obliczania tej wartości jest znany wyłącznie producentowi pojazdu. Możemy jedynie się domyślać, że jest on wyliczany na podstawie długości i ilości wtrysku paliwa.

Dla kogo monitoring zużycia paliwa za pomocą CAN?
- poziom paliwa - samochody osobowe i dostawcze ze sprawną instalacją elektryczną
- całkowite zużycie paliwa – samochody ciężarowe i maszyny budowlane jako wspomaganie rozliczenia

Wypróbuj Monitoring GPS poziomu paliwa

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (8 głosów)