YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

 

 

Analiza stylu jazdy kierowcy

W dzisiejszych czasach korzystanie z samochodu, stało się koniecznością tak w życiu prywatnym jak również zawodowym. Jednym z elementów walki ze zmianami klimatycznymi jak również sposobu na obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów stał się tzw. ECODRIVING czyli nowoczesny, oszczędny sposób prowadzenia samochodu. Pozwala na optymalne wykorzystanie telemetrii, monitoringu pojazdów i kierowców, nowoczesnych rozwiązań technologicznych zastosowanych we współczesnych pojazdach, zmniejszenie zużycia paliwa, kosztów związanych z eksploatacją pojazdu oraz redukcję poziomu emisji gazów cieplarnianych.

ECODRIVING - Opanuj Oszczędny Sposób Prowadzenia Samochodu i Technikę Jazdy!

analiza stylu jazdy kierowcy

Dzięki temu działaniu analiza stylu jazdy kierowcy stała się tematem wiodącym na spotkaniach menadżerów i coraz popularniejszym sposobem prowadzenia pojazdu. Dlaczego? Powód jest prosty – poza dbaniem o środowisko naturalne powoduje powstanie sporych oszczędności w portfelu.

Sprawdź TruckOnline - system monitorowania pojazdów GPS bez umowy. Zobacz na czym polega i jak funkcjonuje Ecodriving i Telemetria Hybrydowa XXI wieku. Poznaj zasady z tym związane. Przekonuj i pokaż jak mądrze z niej korzystać. Premiuj najlepszych kierowców, którzy jeżdżą oszczędnie i nie ponoszą niepotrzebnych kosztów związanych z nadmierną i przesadną eksploatacją pojazdów. Naucz się sam być świadomym kierowcą na drodze. Bezpieczna i oszczędna jazda autem będzie głównym kluczem oszczędności. Każdy kierowca o tym wie, ale nie każdy potrafi to wykorzystać i zastosować w praktyce.

Kilka drobnych zmian i zasad pomoże usprawnić cały proces i generować oszczędności jak chociażby:

1. Ruszanie i zmiana biegów!
Dowiedz się jak prawidłowo rozpoczynać jazdę. Startuj na nierozgrzanym silniku. Silnik szybciej rozgrzewa się podczas jazdy osiągając lepsze warunki do pracy.

2. Nie używaj silnika na postoju - są to nadmierne koszty eksploatacji.

3. Dobieraj odpowiednio przełożenia jeśli nie korzystasz z automatycznej skrzyni biegów!
Pierwszego biegu używaj wyłącznie do ruszania niezależnie czy jest to silnik benzynowy, czy diesel. Dobieraj przełożenia do płynności jazdy i nie przeciągaj jej na biegach zbyt wysokich. Możesz pomijać biegi jeśli jest taka potrzeba.

4. Naucz się hamować silnikiem!
Zatrzymuj samochód bezpiecznie i bądź eco. Wytracaj prędkość optymalnie.

5. Obserwuj drogę, przewiduj manewry, wdrażaj płynność jazdy bez niepotrzebnych zatrzymań.
Poprawia to czas przejazdu i redukuje koszty zużycia paliwa niekiedy do 30%.

Wbrew panującej opinii u energicznych kierowców, ECO DRIVING to nie tylko sposób prowadzenia pojazdu a nowy rodzaj kultury na drodze, sposobu reprezentacji naszych firmowych barw w monitorowanych służbowych samochodach jak również zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Wprowadź nowe zasady w swojej firmie. Przekonaj się, ze ekonomiczna jazda autem wcale nie musi być nudna! Naucz się i wpajaj zasady jak oszczędnie jeździć autem. Pokaż kierowcom, że mogą zarabiać nie na "oszczędnościach", ale na prawidłowej eksploatacji samochodu - tej istotnej, która przynosi wymierne korzyści w każdym aucie, a tym samym przekłada się na oszczędności w firmie, które będą wynikały z wolniejszego zużywania się części w tym m.in: hamulców, elementów zawieszenia i skrzyni biegów.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.61 (14 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież