YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

Zarządzanie flotą pojazdów

Coraz bardziej popularny system lokalizacji pojazdów odgrywa coraz większe znaczenie w obecnych czasach. Tyczy się to zarówno osób, których głównym zadaniem jest zarządzanie flotą samochodową jak i osób prywatnych, które dbają o swoje bezpieczeństwo oraz ekonomię jazdy. Zarządzanie flotą GPS w ramach systemu oraz jego możliwości może być dopasowane do każdej wielkości przedsiębiorstwa. Dzięki dedykowanym raportom wewnątrz aplikacji możliwe jest wnikliwe kontrolowanie wydatków dotyczących przejazdu, w ślad za czym następuje również większa efektywność oraz wzrost zysków. Tego typu kontrola pojazdów pomaga i ma wpływ również na większą wydajność zatrudnionego pracownika w sektorze transportowym.

zarządzanie flotą pojazdów

Nowoczesne aplikacje mobilne skoordynowane z systemem lokalizacji pojazdów pozwalają na podłączenie praktycznie każdego urządzenia mobilnego (smartfona). Kontrola floty za pośrednictwem telefonu jest co prawda bardziej ograniczona niż na komputerze, ale zawsze można zasięgnąć informacji o czasie i przebytej drodze, statusie pojazdu, odczytach jego pozycji, prędkości z jaką się porusza, alarmach i zdarzeniach jakie zaszły. Zarządzanie flotą poprzez aplikację WWW odbywa się w sposób bezpieczny. Wszelkie działania są w przeglądarce internetowej (Internet Explorer, Opera, Safari, Firefox, Chrome) szyfrowane, więc możemy być spokojni o nasze poufne informacje. Szyfrowanie opiera się na transmisji SSL (z języka angielskiego – Secure Socket Layer), specjalnym protokole do bezpiecznych działań w sieci.

Kontrolowanie floty rozwiązaniem na oszczędności w firmie

Podstawą obniżenia kosztów floty pojazdów jest panowanie nad ich generowaniem. Jednym z zauważalnych kosztów każdej firmy posiadającej pracowników korzystających z pojazdów służbowych jest koszt paliwa.

Nie jest sztuką poinformowanie personelu o konsekwencjach płynących z większego średniego spalania pojazdu. Sztuką jest znalezienie przyczyny takiego stanu i jego wyeliminowanie. Zapraszamy do zapoznania się z usługą MoneyCare i naszym programem szkoleń kierowców.

Kontrola czasu pracy kierowców w tym rozliczenie jazd prywatnych i służbowych uzupełniana jest poprzez identyfikację poszczególnych pracowników. Identyfikacja kierowcy pozwala na rejestrację osoby prowadzącej pojazd. Jeden z najczęściej używanych dodatków. Występuje na rynku jako pastylka DALLAS, w formie karty RFID jak również może być interfejsem do odbierania danych z systemów fabrycznych monitorowanego pojazdu lub cyfrowego tachografu. W pojazdach, w których nie ma cyfrowego tachografu musimy wyposażyć się w dodatkowy czytnik. Poza wygodą lub kosztami instalacji w konsekwencji mamy otrzymać identyfikator kierowcy lub kierowców aktualnie przebywających w pojeździe. Na tej podstawie uzyskujemy inne spojrzenie na monitoring floty pojazdów gps. Kto zużywa paliwo i przemierza kolejne kilometry? Czy paliwo jest zużywane przez silnik pojazdu, czy silnik pojazdu jest tylko wykonawcą polecenia kierowcy naciskającego pedał gazu. Zobacz jak można sprawdzić średnie zużycie paliwa pojazdu ale w podziale na kierowców przy pomocy TruckOnline.

Wypróbuj Monitoring GPS bez umowy

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.89 (14 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież