YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

 

 

Monitoring GPS Poznań

 

Monitoring GPS PoznanMonitoring GPS Poznań oferta lokalizacji pojazdów dla mieszkańców zachodniej Polski, województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego.

Czujnik wypadku – polski „ecall”

Jak wiadomo system „e-call” to standard umożliwiający manualne lub automatyczne wezwanie pomocy przez kierowcę. Ręczne wezwanie będzie uaktywniane przyciskiem przez kierowcę lub pasażerów pojazdu natomiast automatyczne po zderzeniu, dzięki sygnałom z czujników zamontowanych w pojeździe. Po aktywacji system ecall za pomocą naziemnej telefonii komórkowej ma wysłać sygnał alarmowy (pakiet danych o wypadku) na numer E112 do centrali celem weryfikacji. Pakiet danych o wypadku ma zawierać minimalny zbiór danych na temat zdarzenia zawierający czas, położenie geograficzne pojazdu oraz dane pojazdu (np. VIN) i status eCall czyli co było powodem uruchomienia usługi. Dlaczego piszę w czasie przyszłym? Powód jest prosty – ta funkcja jeszcze nie działa. (2015-06-01)

Na krajowym rynku występuje kilka firm świadczących komercyjnie możliwość powiadomienia stacji monitorowania o zdarzeniu drogowym za pomocą systemu monitorowania pojazdów GPS i dodatkowego czujnika wypadku. Żadna z usług nie ma jednak bezpośredniej łączności z numerem E112. Wszystkie świadczą usługi komercyjnie za pośrednictwem własnego centrum monitorowania pojazdów lub wysyłają SMSa(!?) do kierowcy pojazdu z informacją o wypadku. Występują dwa rodzaje czujników wypadku:

  • czujniki wypadku dodatkowe instalowane w pojeździe kalibrowane indywidualnie do pojazdu poprzez usługodawcę,
  • usługodawca odbiera z szyny CAN informację o eksplozji poduszek powietrznych pojazdu,
  • połączenie dwóch powyższych.

Inteligentne systemy powiadamiania ecall są oparte o fabryczne czujniki zainstalowane w samochodzie przez producenta. Lokalizator GPS odbiera z magistrali CAN informację o eksplozji poduszek powietrznych pojazdu jak również w niektórych markach podaje informację o kierunku i sile uderzenia. Dodatkowe czujniki instalowane w samochodzie jedynie wspomagają proces decyzyjny urządzenia do monitorowania GPS. Ilość odbieranych informacji z CAN jest uzależniona od marki pojazdu i rocznika.

Sprawdź TruckOnline - System monitoringu GPS. Monitorowanie samochodu stanie się przydatnym rozwiązaniem na co dzień. System lokalizacji gps Twojego samochodu pozwoli nie tylko zlokalizować pojazd w czasie rzeczywistym ale również podglądnąć wiele procesów zachodzących w trakcie jazdy i po jej przebyciu. Właśnie w tym celu zostały stworzone określone raporty aby każdy użytkownik mógł dowiedzieć się jak najwięcej o swoim aucie.

TruckOnline - System monitorowania pojazdów poprzez dostępne raporty jak np:

  • raport tankowań i upustów paliwa
  • raport czasu jazdy kierowcy
  • raport przebytych tras
  • raport ekonomicznej jazdy
  • identyfikacja kierowców

Monitoring gps samochodów w twojej firmie stanie się przydatnym narzędziem do optymalizowania kosztów oraz monitorowania tego co najważniejsze.

Zanim zdecydujesz o wyborze najlepszego systemu do monitorowania pojazdów GPS zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych elementów jak np:
- czas na jaki podpisujesz umowę,
- koszty wdrozenia systemu w swojej firmie,
- szkolenie w celu bezproblemowego posługiwania się aplikacją,
- czytelność raportów i ich podsumowań.
- częstotliwość rejestracji danych z samochodu przy użyciu lokalizatora GPS i karty SIM
- jakie parametry są oceniane przy możliwości wprowadzenia rankingu kierowców.

 

Sprawdź nasze rozwiązania [systemu monitorowania pojazdów GPS] w pozostałych miastach:

 

Monitoring GPS Tarnobrzeg

Monitoring GPS Tarnów

Monitoring GPS Toruń

Monitoring GPS Wałbrzych

Monitoring GPS Warszawa

Monitoring GPS Wrocław

 

Monitoring GPS Zamość

Monitoring GPS Zielona Góra

 

Wypróbuj Monitoring GPS w Poznaniu

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48 22) 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!