YouTube
Google +
Tweeter
Facebook

Jak dane z samochodu trafiają na ekran komputera?

Jak dane z pojazdu trafiają na ekran komputera? Czym różni się monitorowanie pojazdów od instalowanych na komputerze i tych z dostępem poprzez przeglądarkę internetową?

Jak działa monitorowanie pojazdu krok po kroku, sygnał po sygnale?

Ten prosty schemat obrazuje zasadę działania większości systemów do zarządzania flotą wspomaganych przez urządzenia telemetryczne.

TruckOnline-telemetria-monitoring-gps-how-to

Urządzenie GPS zainstalowane w samochodzie określa pozycję pojazdu za pomocą satelitów GPS. Poprzez podłączenie do komputerów pokładowych CAN BUS odbiera od nich potrzebne informacje przetwarzając miliardy danych na sekundę. Dane zostają zapakowane w informatyczną paczkę i poprzez naziemną sieć GSM trafiają do bazy danych – tzw. „hurtowni”.

Specjalny program komputerowy, który można porównać do wyspecjalizowanego magazyniera, zajmuje się sortowaniem danych, układa je w odpowiednim miejscu, tak aby były gotowe do wydania w możliwie najkrótszym czasie na żądanie aplikacji. Hurtownie, które mają kiepskich magazynierów, nie potrafią szybko pracować, ponieważ dane zostały źle ułożone. Wyszkolenie magazyniera można porównać do doświadczenia dostawcy oprogramowania.

Aplikacje do zarządzania flotą GPS

W związku z tym, że człowiek nie jest zdolny do bezpośredniej komunikacji z maszyną (z naszym magazynierem w hurtowi) , musimy go wyposażyć w odpowiedni rodzaj tłumacza – aplikację. Bez względu na to czy jest to aplikacja instalowana na stałe czy dostęp jest poprzez sieć Internet, proces komunikacji odbywa się poprzez jej uruchomienie i zalogowanie do serwera. Aplikacja do zarządzania flotą to rodzaj menadżera, który musi być zawsze gotowy do trafnych odpowiedzi. Jeśli menadżer się jąka, często nie przychodzi do pracy i prezentuje informacje, które są dalekie od prawdy lub próbuje scedować trochę pracy na Ciebie – masz kiepskiego menadżera, który nie potrafi pomóc w zarządzaniu i generuje więcej szkody niż pożytku.

Dobra aplikacja jak dobry menadżer jest dostępna 24h/dobę, ładnie wygląda i jest przyjazna użytkownikowi. Uruchomiona o 4 nad ranem wszystko wie i jest gotowa do natychmiastowego działania. Powiadamia użytkownika o możliwych kłopotach dużo wcześniej niż jest w stanie sam to zauważyć.

Wypróbuj Monitoring GPS bez umowy

Call Center Monitoring GPS

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48) 22 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (8 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież